JAK PRAWIDŁOWO NAKŁADAĆ BRONZER DO TWARZY?

bronzer maly

 

Czasami nawet aplikacja zbyt kryjącego podkładu może sprawić, że nasza twarz w wyniku mocnego ujednolicenia będzie prezentować się płasko. Na szczęście z pomocą przychodzi bronzer, czyli kosmetyk idealny do modelowania twarzy. Prawidłowo zaaplikowany jest w stanie zarysować kości policzkowe, podkreślić rysy twarzy i nadać jej zupełnie nowy wymiar. Dowiedz się, jak wybrać i prawidłowo nałożyć bronzer.

Do czego służy bronzer?

Konturowanie twarzy to trend makijażowy rozsławiony przez celebrytkę Kim Kardashian. Jej perfekcyjny makijaż i idealnie wykonturowana twarz od zawsze budziły wiele emocji i sprawiły, że coraz więcej kobiet postanowiło włączyć ten element do swojej rutyny makijażowej. Oczywiście do wykonturowania twarzy w celu uzyskania naturalnego efektu można posłużyć się o ton ciemniejszym podkładem, pudrem czy korektorem, a nawet rozświetlaczem. Mimo tego to właśnie bronzer jest najczęściej wybieranym produktem do tego celu.

Aktualnie bronzer to kosmetyk, bez którego większość nie wyobraża sobie wykonywania codziennego makijażu. Co więcej, to produkt o uniwersalnym zastosowaniu: możesz wykonturować partie twarzy, uzyskując efekt wyszczuplenia lub ocieplić ją, imitując delikatną opaleniznę. Odpowiednio zaaplikowany sprawdzi się także w roli cienia, zaznaczając kształt oka.

Jaki bronzer wybrać?

Bronzer to kosmetyk, który jest w stanie optycznie wyszczuplić okrągłą twarz, podkreślić linię żuchwy i sprawić, że nasza twarz będzie prezentować się świeżo i promiennie. Oczywiście taki efekt będzie możliwy do uzyskania tylko wtedy, gdy wybierzemy bronzer dopasowany do naszych potrzeb i zaaplikujemy go w prawidłowy sposób.

Niestety niedopasowany odcień bronzera lub niewłaściwie nałożony może sprawić, że będziemy wyglądać karykaturalnie. Co więcej, możemy zrobić sobie nieestetyczne plamy na twarzy, które mogą zniszczyć nawet najpiękniejszy makijaż.

Zatem jaki bronzer lub puder brązujący wybrać, by mieć pewność, że uzyskamy dokładnie taki efekt, na jakim nam zależy? Przede wszystkim wybrany przez nas kosmetyk powinien być o co najmniej dwa tony ciemniejszy niż nasz naturalny odcień skóry oraz podkład, z którego korzystamy. Zbyt jasny kosmetyk nie zapewni nam odpowiedniego efektu konturowania, natomiast zbyt ciemny może nadmiernie się odznaczać i sprawić, że będziemy wyglądać nienaturalnie. Pamiętaj, że odcień Twojej skóry może zmieniać się w zależności od pory roku i to również powinnaś uwzględnić przy jego wyborze.

W trakcie kupna bronzera warto zwrócić uwagę, czy wybieramy produkt, który będzie odpowiedzialny za modelowanie twarzy, czy zależy nam tylko na jej delikatnym ociepleniu. Od tego zależy bowiem, czy sięgniemy po chłodny, czy ciepły odcień bronzera. Optymalnym wyborem będzie Puder brązujący i konturujący City Bronzer. To kosmetyk, który w zależności od potrzeb ociepli Twoją skórę lub odpowiednio ją wykonturuje.

Pamiętaj, że konturowanie to nie to samo, co opalanie lub ocieplanie twarzy. Za pomocą konturowania nadajesz owalowi twarzy określony kształt, uwydatniasz jej naturalne rysy. Do tego celu należy sięgnąć po bronzer lub puder brązujący w chłodniejszym odcieniu. Jeśli natomiast zależy Ci na delikatnym ociepleniu karnacji, nadaniu skórze zdrowego wyglądu i delikatnego wykonturowania, w tym celu lepiej sprawdzi się bronzer w cieplejszym odcieniu, zwłaszcza z satynowym wykończeniem.

Czym nakładać bronzer?

Kiedy wiesz już, jaki rodzaj i odcień bronzera będzie odpowiedni dla Ciebie, pora wybrać akcesoria, które będą niezbędne do jego wygodnej i poprawnej aplikacji. Pamiętaj, że dobór właściwych akcesoriów ma ogromny wpływ na to, czy uda nam się uzyskać naturalny look i nie popsuć reszty makijażu.

Pamiętaj, że w zależności od tego, czy korzystasz z bronzera prasowanego, w pudrze czy kremie, akcesoria do jego aplikacji będą się różnić. Najczęstszym wyborem jest pędzel zaokrąglony, jednak w przypadku bronzera w kremie możesz skorzystać z gąbeczki, która z pewnością znajdzie się w Twojej kosmetyczce.

Jaki pędzel do bronzera wybrać?

Odpowiedni pędzel to już połowa sukcesu w poprawnej aplikacji bronzera. W jego przypadku dużą rolę odgrywa zarówno wielkość, kształt, jak i rodzaj włosia. Do nakładania bronzera w kremie zdecydowanie lepszym wyborem będzie pędzel z włosia syntetycznego. W przypadku produktów prasowanych zarówno włosie naturalne, jak i syntetyczne będzie stanowić dobry wybór.

Oprócz rodzaju włosia bardzo istotny jest kształt i wielkość pędzla. Jeśli aplikujesz bronzer o kremowej konsystencji, sięgnij po pędzel do podkładu lub korektora o krótkim i zbitym włosiu. Dzięki temu będziesz mogła nałożyć bronzer w precyzyjny sposób.

W przypadku konturowania twarzy bronzerem prasowanym możesz skorzystać z różnych rodzajów pędzli, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Bardzo popularny jest średniej wielkości, puchaty, zaokrąglony pędzel-jajeczko. Koncentruje on kosmetyk na czubku, co pozwala na precyzyjną aplikację. Następnie, przy rozcieraniu, krótsze włosie rozprowadza produkt, gwarantując równomierny efekt.

Popularnym wyborem jest także puchaty, skośny pędzel. To wielofunkcyjne akcesorium, które sprawdzi się nie tylko przy aplikacji bronzera, ale również nakładania różu czy rozświetlacza.

Jeśli z kolei głównie zależy Ci na ociepleniu twarzy niż samym wykonturowaniu, wybierz duży, puchaty pędzel lub pędzel kabuki. Dzięki niemu delikatnie omieciesz twarz produktem i taki zabieg sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać na naturalnie muśniętą słońcem.

Gdzie aplikować bronzer?

Odpowiednia aplikacja bronzera jest kluczowa, jeśli zależy nam na uzyskaniu zadowalającego efektu. Jak zatem używać bronzera i w jakich partiach twarzy go aplikować, by wykonturować twarz?

Przy konturowaniu twarzy strategicznymi miejscami do aplikacji bronzera są następujące partie twarzy: kości policzkowe, czoło oraz nos. Bardzo dużo zależy również od efektu, jaki chcemy uzyskać: czy zależy nam jedynie na ociepleniu skóry, czy też delikatnej korekcie i optycznym wyszczupleniu twarzy. Tutaj należy zwrócić uwagę na jej kształt: 

• okrągła – bronzer aplikujemy tuż pod kośćmi policzkowymi, szczytach kości żuchwy oraz skroniach;

• kwadratowa – w przypadku mocno zarysowanych kości policzkowych bronzer aplikujemy na boki policzków, by delikatnie złagodzić rysy twarzy. Nakładamy go również na bokach czoła;

• trójkątna – przy mocno zarysowanych kościach żuchwy należy skupić się na ich możliwie jak największym ich złagodzeniu. Jak nakładać bronzer? Aplikujemy go na całej długości żuchwy, a także szczyty kości policzkowych, aby wyrównać proporcje;

• owalna – twarz owalna nie wymaga dużej korekcji. W zależności od naszych potrzeb możemy wyrównać proporcje, nakładając bronzer tuż przy linii włosów lub w okolicy linii żuchwy i brody, co optycznie ją skróci.

Jak nakładać bronzer krok po kroku?

Wiemy już, jaki rodzaj bronzera oraz pędzle wybrać. Jesteśmy również w stanie określić, gdzie nakładać bronzer przy widocznych kościach policzkowych, pociągłej twarzy lub zbyt uwypuklonym czole. Kolejny etap to instrukcja nakładania bronzera prawidłowy sposób. Zanim zaczniesz nakładać bronzer, pamiętaj, by na boki policzków nałożyć puder w niewielkich ilościach. Dzięki temu konturowanie przebiegnie bez problemów, a roztarcie kosmetyku będzie znacznie łatwiejsze. 

1. Na wybrany pędzel zaaplikuj odrobinę bronzera. Pamiętaj, aby strzepnąć jego nadmiar.

2. Aplikację bronzera rozpocznij mniej więcej od środka ucha. Przyłóż pędzel do ucha (nie dociskaj go zbyt mocno, gdyż mogą powstać plamy), a następnie rozcieraj go kolistymi ruchami – od środka ucha wzdłuż dolnej granicy kości policzkowych.

3. Jeśli według Ciebie efekt nie jest wystarczająco intensywny, możesz go stopniować, nakładając niewielką ilość bronzera tuż pod kością policzkową. Pamiętaj o dokładnym roztarciu produktu!

4. Teraz pora na kolejne partie twarzy. Nałóż bronzer na czole, tuż przy linii włosów i rozcieraj go, kierując się delikatnie w stronę skroni. Następnie zaaplikuj bronzer na linii żuchwy, również pamiętając o jego właściwym rozblendowaniu.

5. Bronzer możesz zaaplikować także na skrzydełka nosa. Używając tam bronzera, sprawisz, że Twój nos wyda się mniejszy.

6. Gotowe! Teraz możesz nałożyć róż i rozświetlacz, by wykończyć makijaż. Róż w niewielkiej ilości nałóż na policzki, a rozświetlacz na szczyty kości policzkowych.

Jak używać bronzera – podsumowanie

Jak możesz zauważyć, nakładanie bronzera wymaga odrobiny wprawy, właściwych kosmetyków oraz odpowiedniej jakości pędzli. Jak używać bronzera, aby nasz makijaż wyglądał spójnie i estetycznie? 

• Pamiętaj, by nakładać bronzer w niewielkich ilościach. Nałożenie zbyt dużej ilości produktu będzie wyglądać karykaturalnie i będzie znacznie trudniejsze do rozblendowania. Kosmetyk aplikuj warstwowo, dzięki czemu będziesz w stanie uzyskać zadowalający efekt. 

• Dobieraj odcień bronzera do aktualnego odcienia swojej skóry. 

• Bronzer, podobnie jak rozświetlacz, może uwydatniać mankamenty na naszej skórze (rozszerzone pory, suche skórki). Pamiętaj, aby nakładać bronzer zgodnie z jego przeznaczeniem, a także zadbaj o odpowiednie przygotowanie cery do makijażu.